Dobrý den, dnes je a svátek má

Skautský oddíl Gaudete

Skautský oddíl Gaudete Křepice vznikl na jaře roku 1995 z původní šestičlenné družiny ministrantů jako čtvrtý oddíl skautského střediska Vranovice. Z počátku šlo pouze o čistě chlapecký oddíl, který se ale po několika letech rozšířil také o dívčí kmen.

V roce 2012 byl oddíl zrušen, ale aktivita skautů pokračovala a roku 2017 se oddíl stal součástí 41. oddílu Brno, středisko Řehoře Mendla. V roce 2019 byl oddíl plně obnoven a dnes je zase součástí střediska Vranovice jako 4. oddíl Gaudete Křepice.

V současné době má náš oddíl 5 družin: družina světlušek - Včeličky, vlčat -Žraloci, skautů - Netopýři a skautek - Vlčice. Pátou družinou našeho oddílu je družina roverů a rangers – Noční hlídka. Oddíl navštěvuje něco okolo 40 dětí z Křepic.

Na vedení oddílu (viz. níže) se podílejí činovníci z Křepic.

V současné době sídlíme ve farní místnosti v Křepicích a také se scházíme ve dřevěné chatce, které říkáme Bouda. Kromě schůzek pořádáme také výpravy a výlety. Mimo jiné pořádáme akce pro širokou veřejnost jako je například promítání dokumentárních filmů.

Každý školní rok, který je zároveň také jakýmsi funkčním rokem našeho oddílu, zakončujeme tradičním prázdninovým tábořením, které je vrcholem celoroční činnosti. Každý tábor provází celotáborová hra na motivy nějakého příběhu, takže už jsme prožili tábor na palubě pirátské lodi, v australské buši i na zapomenutém a neprozkoumaném ostrově jako Robinsoni, prozkoumávali jsme světy pomocí hvězdné brány, nebo jsme bojovali o přežití v aréně hladových her.


Kontaktní informace

Kontaktní informace

Vůdkyně oddílu: aa.nn.aa@seznam.cz

Zástupce vůdce oddílu: mimonek007@seznam.cz

Web: http://gaudete.junakvranovice.cz/

 

Aktuální oddíl

Strediskove_jamboree_124_

Vedení oddílu

Vůdkyně oddílu: Anna Novotná

Zástupce vůdce oddílu: Šimon Novotný

Hospodář oddílu: Anežka Procházková

Další činovníci oddílu:

Hedvika Procházková

Jan Procházka

Kristýna Nevídalová

Tereza Havlovičová

Mikuláš Nevídal

        

         

Nahoru
© All rights reserved - všechna práva vyhrazena Obec Křepice | created by TimeTree | Statistika návštěvnosti