Chovatelé poštovních holubů byli nejdříve organizováni v celostátní organizaci - Spolku chovatelů poštovních holubů. Vydávali vždy svůj odborný časopis. Za protektorátu byl chov českým a moravským chovatelům zakázán.
Teprve po r. 1945 se začaly tvořit nové spolky CHPH, které dostávaly čísla podle toho, jak se dostávaly do evidence. Ústředí bylo v Brně. Všechny spolky se zúčastňovaly závodů s Brnem, kde byli také nejvyspělejší chovatelé. Rodové kroužky nesly číslo spolku, číslo holuba, rok, státní značku. Na evidenci poštovních holubů byl vždy kladen velký důraz, poněvadž v té době byli pokládáni za důležitý spojovací prostředek v armádě. To byl také důvod, že byli chovatelé poštovních holubů zařazeni do Svazarmu.
Od 1.1.1954 byly vytvořeny ve Svazarmu okresní kluby chovatelů pošt. holubů podle tehdejších okresů. Spolky byly zrušeny. Okresní klub Hustopeče vznikl ze spolků Boleradice, Brumovice a Hustopeče. V r. 1955 byl založen místní klub v Křepicích, kde byli také organizováni chovatelé z V. Němčic a okolí.
Prvním předsedou klubu byl Jan Losa č. 7. Zakládající členové dále byli: Martin Tomek, František Vintrlík, Josef Strouhal, Jan Studýnka, Václav Srnec, František Strouhal a Jan Strouhal, čtyři členové z Němčic a jeden z Uherčic.
Nejvýznamnější dokumentací chovatelů poštovních holubů byly každoroční závodní výsledky. V letech 1961 až 1970 se umístili naši členové v první desítce celkem třicetkrát; prvních míst bylo 8 (4x Josef Strouhal, 2x Ladislav Rohrer z Němčic, 1 x Fr. Staňka z Uherčic a Fr. Tomek). Bylo to nejúspěšnější desetileté období našich členů.
V roce 1969 vznikly v Křepicích dvě základní organizace Svazu chovatelů drobného hospodářského zvířectva: Křepice I - chovatelé drůbeže a králíků a Křepice II - chovatelé poštovních holubů.
V sedmdesátých letech bylo závodních úspěchů již méně: umístění v první desítce bylo 18, z toho 4 první místa (členové z Uherčic, Němčic a Nosislavi).
V r. 1972 a 79 naše organizace pořádala okresní výstavy. Na těchto i dalších okresních výstavách získal náš člen František Tomek 4x první a 1x druhou cenu.
Velkým úspěchem je také účast holuba Jana Studýnky na celostátní výstavě v Praze r. 1983 a v Uherském Hradišti r. 1985 a Jar. Šudáka na celostátní výstavě a spartakiádě poštovních holubů v Nitře.
Střídavých úspěchů dosáhla naše organizace v letech osmdesátých: 14 umístění v první desítce, z toho 1 první místo Ladislava Rohrera.
V r. 1989 vzniklo Obvodní výcvikové středisko Jižní Morava sloučením středisek Břec1av a Brno-venkov. V tomto roce se zapojilo do závodů Jižní Moravy i OVS Brno-město. Celkem zde bylo evidováno 340 chovatelů. Vznikla velká konkurence, v níž náš člen Ladislav Faron z V. Němčic obsadil 15. místo. Od r. 1990 Brno-město létalo již samo, OVS Jižní Morava byla opět jen Břeclav a Brno-venkov. Konkurence byla nadále veliká - asi 200 chovatelů. V r. 1991 se umístil L. Faron na 9., v r. 1993 na 3., v r. 1994 opět na 3. místě. Němčický Oldřich Citterbard v r. 1994 obsadil 5. místo.
Od roku 1995 se našim chovatelům nepodařilo zařadit mezi prvních deset v rámci OVS Jižní Morava. Marně čekáme na lepší závodní výsledky. Holuby nasazujeme ve V. Němčicích, kde máme svou klubovnu. V naší organizaci jsou chovatelé ze čtyř obcí: Křepic, Němčic, Nosislavi a Divák.
Velkého úspěchu dosáhl začínající chovatel Václav Urbánek v r. 1997. Vyhrál v mistrovství OVS Jižní Morava závod holoubat.
PRVNÍ PÍSEMNÁ ZMÍNKA
POČET OBYVATEL
NADMOŘSKÁ VÝŠKA (M)
KATASTRÁLNÍ VÝMĚRA (HA)